7. KOLO GEM. HôRKA - GEM. POLOMA 1 : 0 / 0 : 0 /

21.09.2013 07:53

Zostava: Mišina - R. Greško. Hatvaník, Grác, Chochol - Ďuriček, Mil. Gallo, P. Gere, Fecko - Milko, Boroš

Striedali: 76. min. Lipták, 85. min  Šubovič

Karty GP: 4. min. Ďuriček - ŽK, 12. min. Fecko - ŽK, 30. min. Milko - ŽK, 75. min. P. Gere - ŽK, 75.min. R. Greško - ŽK, 89. min. Grác - ŽK

Komentár: V 7. kole Košicko – Gemerskej skupiny cestovala Gemerská Poloma do Gemerskej Hôrky. Zo základnej zostavy chýbal Maroš Gallo, z lavičky Kováč a Benedik .

Zápas otvorila rozohrávka hostí. Tí väčšinou bránili, domáci naopak útočili. Napriek prevahe si domáci okrem jednej šance viac šancí v prvom polčase nevytvorili. Hostia boli nebezpeční po štandarných situáciách. Dva rohy kopal Miloš Gallo, jeden chytil brankár, druhý odvrátila obrana. Na druhej strane aj domáci kopali roh, ktorý odvrátila obrana. V zápase sa viac bojovalo, o čom svedčí počet udelených žltých kariet. Domáci si vytvorili prvú šancu asi po polhodine hry. Po centri z pravej strany hlavička domáceho útočníka skončila na brvne. Hralo sa viac na polovici hostí, hostia mali jeden brejk Milka, ktorý zastavil ofsajd. R. Greško odvrátil viacero akcií domácich po ľavej strane.

V druhom polčase sa obraz hry nezmenil. Napriek prevahe akcie domácich končili pred šestnástkou hostí. Hra hostí sa o niečo zlepšila smerom dopredu, chyby v obrane domáci nevyužili. Mišina zasahoval raz. Strela či center domácich z ľavej strany tesne minul bránku hostí. Voľný útočník domácich zblízka netrafil bránu hostí. Domáci sa ujali vedenia po penalte, ktorej predchádzala údajná ruka Gráca, 1:0. Hostia sa snažili vyrovnať. Strely Chochola a Fecka boli nepresné. Strelu Gereho chytil brankár. Strela Chochola z priameho kopu bola nepresná. Podobne aj strela Milka. Zraneného R. Greška striedal Lipták. Domáci odpovedali po dvoch priamych kopoch, ktoré boli zahrané nepresne. Do brejku sa dostal Milko, avšak domáci obranca ho zmaril. Poslednú šancu hostí mal Šubovič, brankár domácich ju zmaril včasným vybehnutím. Zápas bol ukončený, keď sa hralo na polovici domácich.

Bc. Štefan Tomášik

NAPÍSALI O NÁS  TU   TU

6. KOLO GEM. POLOMA - VYŠ. OPÁTSKE "B" 3 : 0 / 2 : 0 /

16.09.2013 08:36

Zostava: Mišina - R. Greško, Hatvaník, Grác, Chochol - Fecko, Mil. Gallo P. Gere, Ďuriček - Milko, Mar. Gallo

Striedali: 55. min. Boroš, 66. min. Lipták, 86. min. Kováč

Góly GP: 20. min. Fecko, 33. min. Fecko, 83. min. Mil. Gallo /11m/

Karty GP: 8. min. Milko - ŽK, 53. min. Chochol - ŽK

Komentár: V šiestom kole VI. ligy Košicko – Gemerskej skupiny privítala Gemerská Poloma rezervu Vyšného Opátskeho. Domácich hráčov sa zišlo osemnásť, hostia boli trinásti. V základnej zostave oproti predošlému kolu nastala jedna zmena.

Zápas otvorila rozohrávka domácich. Domáci sa snažili streliť hosťom prvý gól, v zálohe využívali kapitána Miloša Gallo. Prvú vážnejšiu šancu mali hostia po pravej strane domácej obrany, ktorú nevyužili. Domáci odpovedali gólom Gráca, ktorý však pre ofsajd rozhodca neuznal. Hlavnou hrozbou pre hostí boli štandardky. Dve priame kopy Miloša Galla brankár hostí chytil. Po útočnej akcii domácich na pravej strane sa dostal ku strele Ďuriček, jeho strelu zblokovala domáca obrana. Odrazenú loptu poslal do siete Fecko, 1:0. Na druhej strane Mišina raz zasahoval. Po centri Miloša Galla hlavičku Milka vyrazil brankár hostí. Po jednej z domácich akcií sa dostal ku strele Chochol, jeho strela bola nepresná. Podobne aj strela Maroša Galla. Domácim sa podarilo streliť druhý gól. Po niekoľkých prihrávkach v zálohe sa k lopte dostal Chochol. Po jeho prihrávke do šestnástky Fecko skóroval. Dve brejky hostí zmarili krajní obrancovia, Chochol a R. Greško.

Do druhého polčasu hostia striedali. Domáci vedomí náskoku sa snažili hru kontrolovať. Hralo sa medzi oboma šestnástkami s miernou prevahou domácich. Z dvoch rohov Miloša Galla domáci veľa nevyťažili. Domáci mali po faule na Fecka k dispozícii priamy kop. Strelu Miloša Galla zblokoval múr. Strela Gereho z pravej strany tesne minula bránku hostí. Po dlhej lopte za obranu hostí bol v šestnástke faulovaný Fecko. Nariadenú penaltu premenil Miloš Gallo, 3:0. Po tomto momente hra mužstiev upadla. Hlavičku Maroša Galla vyrazil brankár na roh. Mužstvá si vytvárali menej streleckých príležitostí. Brejk po ktorom by sa Milko dostal do nájazdu bol zastavený pre ofsajd. Tréner Ferenc v priebehu pár minút vystriedal dvoch hráčov. Strela Gereho z pravej strany opäť minula bránku hostí. Ďalší brejk zakončoval Ďuriček sám. Strela Krakovského bola nepresná. Domáci kontrolovali hru, hostí v defenzíve do výraznej šance nepustili. Zápas bol ukončený, keď sa hralo na domácej polovici.

FOTO TU   VIDEO TU

5. KOLO MALÁ IDA - GEM. POLOMA 1 : 0 / 1 : 0 /

09.09.2013 08:21

Zostava: Mišina - R. Greško, Hatvaník, Grác, Chochol - Ďuriček, P. Gere, Mar. Gallo, Boroš - Milko, Mil. Gallo

Striedali: 46.min. Fecko, 76. min. Benedik, 87.min. Šubovič

Karty GP: 37.min. Grác - ŽK, 85. min. Benedik - ŽK, 88. min. P. Gere - ŽK

NAPÍSALI O NÁS TU  TU

4. KOLO GEM. POLOMA - ŤAHANOVCE 3 : 0 / 1 : 0 /

01.09.2013 18:58

Zostava: Mišina - Fecko, Hatvaník, Grác, Chochol - Ďuriček, Mar. Gallo, P. Gere, Boroš - Mil. Gallo, Milko

Striedali: 56.min. Benedik, 60.min. Lipták, 79.min. Šubovič

Góly GP: 6.min. P. Gere, 48.min. Grác, 51.min. Milko

Karty GP: 20.min. Mil. Gallo - ŽK, 44.min. Ďuriček - ŽK, 45.min. Milko - ŽK

Komentár: V druhom domácom zápase VI. ligy košicko – gemerskej skupiny privítala TJ Gemerská Poloma aktuálneho lídra tabuľky, Ťahanovce. Opäť nastúpila v najsilnejšej zostave. Dokonca na lavičke bolo viac hráčov, získala ďalšieho brankára, do kádra sa vrátil Marchevský. Hostia naopak nemali brankára, do bránky išiel hráč Kappel.

Zápas otvorila domáca rozohrávka. Domáci sa rýchlo ujali vedenia, po prihrávke Mil. Galla zblízka skóroval Gere, 1:0. Hralo sa medzi oboma šestnástkami, výrazné šance si mužstvá nevypracovali. Strela Mar. Galla bola nepresná. Hostia odpovedali: po centri hlavičku útočníka hostí kryl Mišina. Domáci ohrozili súperovu bránku ešte dvakrát: raz Milko a raz Miloš Gallo. Priamy kop Miloša Galla tesne minul bránku hostí. Hralo sa tvrdšie o čom svedčí fakt, že súper mal vylúčeného hráča po druhej žltej karte. Domáci mali tak v poli prevahu a hru do konca polčasu kontrolovali.

Do druhého polčasu nastúpili domáci v nezmenej zostave. Rýchlo zvýšili svoj náskok  - po centri Miloša Galla z ľavej strany skóroval Grác rybičkou, 2:0.O pár minút bol na konci akcie Miloša Galla Milko, ktorý skóroval z ľavej strany zblízka.  O pár minút  na to domáci tréner Benedik v priebehu pár minút striedal hráčov na kraji zálohy. Napriek prevahe si domáci v tejto fáze zápasu ďalšie šance nevytvorili. Dve strely domácich kryl brankár hostí. Domáci brankár zasahoval trikrát. Domáci hru kontrolovali, dve brejky im nevyšli vo finálnej fáze. Iná bola akcia Gráca, ktorý si narazil loptu s Feckom, z následnej strely neprekonal Kappela. Dve strely striedajúceho Benedika boli nepresné. Strelu Maroša Galla sprava brankár kryl. Bratia Gallovci si opäť svoje posty vymenili. V zálohe mal dobré momenty Gere. Prišla fáza, keď mužstvá hrali medzi šestnástkami. Strela hráča hostí minula domácu bránu. Za domácich mal najväčšiu šancu Šubovič, ktorý však nezakončoval. Krátko po tomto momente bol odpískaný koniec zápasu.

NAPÍSALI O NÁS TU  VIDEO TU

3. KOLO DOBŠINÁ - GEM. POLOMA 0 : 1 / 0 : 0 /

24.08.2013 08:53

Zostava: Mišina - Fecko, Hatvaník, Grác, Chochol - Lipták, P. Gere, Mar. Gallo, Boroš - Milko, Mil. Gallo

Striedali: 46 min. Benedik, 62 min. Ďuriček, 90 min. Šubovič

Gól GP: 65 min. Milko

Karty GP: 46 min. Benedik - ŽK, 55 min. Fecko - ŽK, 65 min. Milko - ŽK

V treťom kole VI. Ligy košicko – gemerskej skupiny cestovala Gemerská Poloma do Dobšinej. Pricestovala v najsilnejšom zložení, k dispozícii bolo 17 hráčov. Domáci tréner mal k dispozícii iba dvanásť hráčov.

Zápas začal rozohrávkou domácich. V úvode mali domáci šancu po ľavej strane, hráč s č. 6 po prihrávke zo šestnástky netrafil bránku. Ďalšia šanca bola, keď strela voľného Barnáka letela tesne nad ľavý vinkel brány hostí. Potom sa hra o niečo vyrovnala. Po faule na Mil. Galla nasledoval priamy kop. Sám faulovaný ho zahral. Trafil iba do múru. Domáci odpovedali, Mišina zasahoval dvakrát. Hráč domácich Laurinc bol vylúčený po druhej žltej karte. Potom sa hralo medzi šestnástkami s minimom šancí alebo striel. Za zmienenie stojí prienik Gothardta, ktorého zakončenie bolo nepresné. Za hostí vystrelil na domácu bránu Mar. Gallo. Číselná prevaha zahrala do karát hosťom, ktorí nerozhodný stav udržali do konca polčasu.

Do druhého polčasu tréner Benedik striedal Liptáka. Hra mužstiev sa nezmenila. Hráči hostí robili chyby v obrane, ktoré domáci nepotrestali. Napriek prevahe sa hosťom nedarilo v zálohe kombinovať. Najväčšiu šancu mali, keď sa Milko dostal po dlhej lopte do samotného nájazdu. Bol však odmávaný ofsajd AR. Po dvoch fauloch Benedika mali domáci k dispozícii dva priame kopy spoza šestnástky. Veľa z nich domáci nevyťažili. Hostia preskupili rady, keď Mil. Gallo sa presunul do zálohy a Mar. Gallo do útoku. Ako sa ukázalo zmena sa osvedčila. Po lopte od Mil. Galla sa dostal Milko do nájazdu a prekonal domáceho brankára. 0:1. Domáci sa snažili vyrovnať. Nebezpečné situácie vznikli po dlhých autoch Strelku. Raz zasahoval Mišina, druhýkrát bolo zakončenie domácich nepresné. Hostia mali ešte jeden nájazd brejku, keď sa dostával úniku jeden z hráčov hostí. V závere zápasu mohli domáci vyrovnať, zakončenie bolo nepresné. TJ Gemerská Poloma tak získala ďalšie body zo súperovho ihriska.

TU+VIDEO TU

2. KOLO GEM. POLOMA - KRH. PODHRADIE 1 : 0 / 0 : 0 /

19.08.2013 08:25

Zostava: Mišina - Lipták, Hatvaník, Grác, Chochol - Fecko, P. Gere, Mar. Gallo, Benedik - Milko, Mil. Gallo

Striedali: 46 min. Boroš, 63 min. Šubovič, 90 min. R. Greško

Gól GP: 58 min. Fecko

Karty GP: 15 min. Mar. Gallo - ŽK, 60 min. Chochol - ŽK, 70 min. Mil. Gallo - ŽK

V prvom domácom zápase VI. ligy košicko - gemerskej skupiny privítala Gemerská Poloma súpera z Krásnohorského Podhradia. V základnej zostave došlo k zmenám.

Zápas otvorila rozohrávka hostí. Domáce mužstvo išlo do zápasu s cieľom zvíťaziť a nadviazať na výkon z Geče. Od úvodných minút si domáci vytvorili prevahu. Gól sa im streliť nepodarilo. Po faule na domáceho hráča mali domáci výhodu priameho kopu. Strela Chochola po prihrávke Mil. Galla bola nepresná. Z troch striel domáci neprekonali súperovho brankára Harhovského. Potom prišla fáza zápasu, keď domáci už nemali takú výraznú prevahu. Napriek tomu si vytvorili ďalšie šance. Hlavičku Fecka chytil brankár, hlavičku iného hráča z pravej strany rovnako kryl. Domáci mali ešte k dispozícii dva priame kopy. Strela Mil. Galla bola nepresná, druhú chytil brankár. Dobrú šancu mal aj Milko, ale namiesto strely zo šestnástky volil kľučku. Hostia domáceho brankára neohrozil. Polčas tak skončil bez gólov.

Do druhého polčasu tréner Ferenc striedal, keď Benedika nahradil Boroš. Hra mala podobný priebeh ako v prvom polčase. Domáci začali náporom. Priamy kop Mil. Galla brankár hostí vyrazil na roh. Po ňom sa domáci nepresadili. Na druhej strane Mišina zasahoval po rohu hostí.  Začalo sa hrať tvrdšie, hra bola prerušovaná faulami. Domáci takmer skórovali, strelu Boroša z ľavej strany po centri zastavila žrď. Strelu Mar. Galla zblokovala obrana hostí. O pár minút domáci skórovali. Po centri Boroša z ľavej strany Fecko hlavičkou prekonal brankára hostí. 1:0. Hostia sa spoliehali na brejky, výrazné šance si nevypracovali. Najväčšie problémy v defenzíve domácich boli na pravej strane, tréner striedal a obrancu začal hrať Fecko. Snaha domácich o ďalší gól končila pred šestnástkou hostí. Hostia dohrávali desiati, keď Mészner dostal druhú žltú kartu a bol vylúčený. Domáci sa dostávali do šance, ale tú prerušil ofsajd. Hru kúskovali aj fauly, keď napr. domáci hráč bol faulovaní a dlhšie sa nehralo. Zápas bol ukončený, keď sa hralo v strede ihriska.

NAPÍSALI O NÁS TU + FOTO TU

1. KOLO GEČA - GEM. POLOMA 2 : 2 / 2 : 1 /

11.08.2013 21:59

Zostava:  Mišina - Fecko, Hatvaník, Grác, Chochol - Ďuriček, P. Gere, Mar. Gallo, Benedik - Milko, Mil. Gallo

Striedali: 75 min. Boroš, 87 min. Kováč

Góly GP: 17 min. Chochol, 49 min. Mar Gallo

Karty: 54 min. Benedik ŽK, 67 min. Ďuriček ŽK, 82 min. Mil. Gallo ŽK

V prvom kole 6. ligy – K – G cestovala Gemerská Poloma do Geče.

Zápas sa začal rozohrávkou domácich. V úvodných piatich minútach si domáci vytvorili prevahu, hostí nepustili za svoju polovicu. Výraznú šancu si nevypracovali. Hostia prišli s cieľom brániť a spoliehať sa na rýchle protiútoky. Domáci pokračovali v tlaku, Mišina zasahovať nemusel. Po dvoch brejkoch hostí boli faulovaní B. Milko a Mil. Gallo. Z prvého priameho kopu strelu Mil. Galla brankár vyrazil. Z druhého sa hostia ujali vedenia. Chochol strelou k pravej žrdi  z 20 metrov prekonal domáceho gólmana. 0:1. Z následnej akcie po rozohrávke  domáci vyrovnali. Domáci hráč prekonal Mišinu priamo z rohu. 1:1. Domáci väčšinou útočili, hostia väčšinou bránili. Z prevahu nevyťažili nič, keď výrazné šance si nevypracovali. Po rohu z pravej strany však G. Poloma opäť inkasovala. Po centri, ktorý nemal hosťujúci brankár, domáci hráč skóroval. V závere polčasu sa hralo viac v strede ihriska.

Do druhého polčasu nastúpili mužstvá bez zmien. Hra sa veľmi nezmenila. V tomto polčase si gólové príležitosti vypracovali aj hostia. V 60. min. po spolupráci Ďuriček – Mar. Gallo hostia skórovali, Mar. Gallo sa dostal do nájazdu a prekonal domáceho brankára. 2:2. Domáci sa snažili odpovedať. Dvakrát v poslednej chvíli prekazili ich akcie Hatvaník a Grác. Z ďalšieho rohu sa domácim nepodarilo skórovať. Mišina musel zasahovať trikrát, jedna strela domácich bola nepresná. Hostia odpovedali po dvoch brejkoch. V prvom prípade Mil. Gallo nepreloboval domáceho brankára, v druhom bola strela Milka z pár metrov nepresná. V závere hostia výsledok ubránili, jednu strelu vyrazil Mišina. Zápas tak skončil remízou.

PRÍPRAVNÝ ZÁPAS VYŠNÁ SLANÁ - GEM. POLOMA 3 : 2 /1 : 0/

05.08.2013 08:26

Zostava: Tomášik - Chochol, Hatvaník, Lipták, Kováč - Boroš, Mar. Gallo, P. Gere, Benedik - Ďuriček, Mil. Gallo ml.

Striedali: 5. min. Mišina, 30 min. Mil. Gallo, 46. min. Šubovič

Góly GP: 52. min. Šubovič, 57. min. Mar. Gallo

NAPÍSALI O NÁS TU

PRÍPRAVNÝ ZÁPAS GEM. POLOMA - GEM. HôRKA 1 : 2 / 0 : 0 /

29.07.2013 08:05

Zostava: Š. Tomášik - Chochol, Hatvaník, Grác, Kováč - Fecko, Mil. Gallo, P. Gere, Benedik - Milko, Krága

Sriedal: Seman

Gól GP: 84. min. Mil. Gallo

TURNAJ O POHÁR STAROSTU OBCE

22.07.2013 10:55

Výsledky turnaja: 1. zápas         TJ Gem. Poloma - FK Baník Štítnik    2 : 1 /0 : 1/

Zostava GP: Mišina - Lipták, Hatvaník, Grác, Chochol - P. Gere, Mil. Gallo, Mar. Gallo, Benedik - Ďuriček, Šubovič

Striedali: Boroš, Madarasz, F. Tomášik

Góly GP: Mil. Gallo, Chochol

2. zápas         FK Obec Lubeník - FK Muráň   3 : 7 /2 : 4/

O 3. miesto    FK Baník Štítnik - FK Obec Lubeník    4 : 1 / 3 : 0/

Finále            TJ Gem. Poloma - FK Muráň    6 :1 /4 : 0/

Zostava GP: Mišina - Lipták, Hatvaník, Grác, Chochol - Boroš, P. Gere, Mar. Gallo, Benedik - Ďuriček, Mil. Gallo

Striedali: Kováč, Šubovič, Madarasz, F. Tomášik